Balcalı Hastanesi poliklinik binası güçlendirildi

Balcalı Hastanesi poliklinik binası güçlendirildi

ABONE OL
10 Mayıs 2024 15:38
Balcalı Hastanesi poliklinik binası güçlendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 Şubat 2023’de yaşanan, yüzyılın yıkımı Kahramanmaraş merkezli depremlerde orta hasar gerçekleşen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinin poliklinik binasındaki güçlendirme çalışmalar sürdürülüyordu.

Güçlendirme çalışmaları tamamlanıp tüm iç mimari düzenlemelerinin Mayıs ayı sonunda bitirilmesi planlanan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Poliklinik bloğunun bir bölümün taşınma işlemleri sona erdi. Güçlendirilen poliklinik binasında hasta kabulüne Nisan sonu başlanmıştı.

Balcalı Hastanesi’ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, içerisinde tüm hastane yapılarını besleyen havalandırma mekanik, santral ve elektrik sistemlerinin demontaj edildiği ve inşaat kırım işlerinin yapıldığı B blok güçlendirme yapım işi çalışmalarını yerinde denetledi.

Balcalı Hastanesi Poliklinik bloğunun bir bölümün taşınma işlemlerinin sona ermesiyle Nisan sonu itibariyle hasta kabulüne başlandığını ifade eden Prof. Dr. Tuncel, tüm iç mimari düzenlemelerinin Mayıs ayı sonunda bitirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Tüm alanlarda uzman ve deneyimli kadroyla hastalarının yanında olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Tuncel, “Hastalarımızın bizim başımızın tacı; onların sağlığı ve konforu bizim önceliğimiz. Hastalarımıza en güvenli ortamları sağlamak için üniversitemiz tüm gücü ile çalışıyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP