“Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacağız…”

“Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacağız…”

ABONE OL
10 Mayıs 2024 18:06
“Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacağız…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİP Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, memleketi Ordu’nın Fatsa ilçesinde konuştu.

Genel Başkan Dervişoğlu konuşmasında cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacaklarının vurgusunu yaptı.

Dervişoğlu, konuşmasında “size rozet tapmaya gelmedim, çocukluktan tanıdığınız gibi değişmediğimi, aynı duyarlılıkta olduğumu yinelemek için geldim. Yapay tartışmalara izin vermeyeceğimi söylemek için geldim” dedi.

Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Bizim 60’lı yıllarda doğan çocuklarız.  İhtilal oldu çocukluğumuza şekil verdi. 71’de Muhtara oldu delikanlılığımıza  şekil verdi. 80’de ihtilal oldu, gençliğimize ve geleceğimize şekil verdi. Bizim yaşadıklarımızı Belçika, Hollanda  yaşasaydı 250 metreye bir tımarhane kurarlardı. Geride bıraktığımız acılarımıza tebessüm ediyoruz. Bizden dünden bugüne kavgalarımızı taşımayan insanlarız. Hep bize büyüklerimize sahip çıktı.

Emeklisiyle, yetimiyle, atanamayan öğretmeniyle, tenceresini kaynatamayan sabit gelirisiyle bir olmaya devam edeceğim. Buradan sesleniyorum. Benim vatandaşımın bu denli büyük dertlerle karşı karşıya kaldığı dönemde, 4 mevsimi kara kış gibi yaşadığı dönemde hiçbir siyasetçiye bu meydanlarda baharı yaşatmayacağımın sözünü veriyorum Türkiye’nin yıkıcı sorunlarını unutturmaya çalışıp sıradan tartışmalar yaratmak isteyenlerin oyununa düşmeyeceğime söz veriyorum..

‘Bu dertleri unutun biz bir anayasa yapacağız’ diyenlere buradan sesleniyorum; ‘ekmek bulamazsanız anayasa yeyin’ dedirttirmeyeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP