Çoksatan Amerikan romancıdan Adnan Oktar!

ABONE OL
15 Temmuz 2018 15:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Amerikan edebiyat dünyasının en özgün isimlerinden Clive Cussler’in oğlu Dirk ile birlikte yazdığı ‘Hilal Şafağı’, Sakız adası açıklarında, yani Yunanistan karasularında araştırma yapan Dirk Pitt ve ekibinin bir Osmanlı batığı bulması ile başlar.

Batık gemiden alınan birkaç örnek parçanın İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde görev yapan bir uzmana gösterilmesi esnasında tanık olunan, Topkapı Sarayı’ndan Hz. Muhammed’e ait kutsal emanetlerin çalınması, hiç hesapta yokken, Dirk Pitt ve ekibini zorlu bir maceranın içine dâhil edecektir.

Osmanlı’yı tekrar diriltme projesi uğruna köktendincileri kullanarak Türkiye, İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs’ta kan döken Özden Çelik; “para için her şeyi yapmaya hazır Araplar” ve Türkiye, İsrail ve ABD arasında ‘iyiliklere vesile olan’ Dirk Pitt ve ekibi dünyanın merakla takip ettiği bir bölgenin içinden anlatılan bu romana ‘konu mankeni’ olurlar.

Lüks yatları, manken güzelliğinde kızları şantaj işlerinde kullanması ve istihbarat işlerinde uzmanlığı ile romanda bir yan karakter olarak sunulan Özden Çelik, neredeyse tıpa tıp Adnan Oktar’ı anlatır.

Görüntünün olası içeriği: okyanus, yazı, açık hava ve su

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP