11. Antalya Kitap Fuarı okurla buluşuyor…

11. Antalya Kitap Fuarı okurla buluşuyor…

ABONE OL
Ekim 13, 2021 13:52
11. Antalya Kitap Fuarı okurla buluşuyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 15-24 Ekim tarihleri arasında 11’incisi gerçekleştirecek Antalya Kitap Fuarına ilişkin basın emekçileriyle buluştu.

Başkan Böcek, “Okumak Lazım” sloganıyla ilk kez 2010 yılında başladıkları Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nı, Anakent Belediye Başkanlığı dönemiyle birlikte bütün Antalya’ya yayma düşüncesiyle Antalya Kitap Fuarı ile daha da büyüttüklerini söyledi.

Antalya Kitap Fuarı’nın bu yıl ki onur konuğunun Türk Tarihçi, akademisyen, yazar İlber Ortaylı olduğunu aktaran Başkan Böcek, fuarı katılacak bazı yazar isimlerini ise şöyle sıraladı: “Ali Türkşen, Altan Öymen, Barış Doster, Barış Murat Yağcı, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Barış Yarkadaş, Can Yılmaz, Doğan Hızlan, Enis Berberoğlu, Enver Aysever, Füsun Önal, Metin Hara, Murat Ağırel, Mustafa Karataş, Nasuh Mahruki, Sinan Meydan, Tuna Kiremitçi, Uğur Dündar, Ersan Şen ve Zafer Algöz olmak üzere toplamda 206 yazar Antalya Kitap Fuarı’mıza katılacak.

Antalya Kitap Fuarı’nın belediye eliyle yapılan Türkiye’nin en büyük fuarlarından biri olduğunu dile getiren Başkan Muhittin Böcek, şöyle konuştu:

“Çadırlarda başladığımız kitap fuarımızın bu günkü geldiği nokta bizleri çok sevindiriyor. Bizlere her zaman destek olan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Son olarak 2019 yılında gerçekleştirdiğimiz fuarımızı 613 bin kitapsever ziyaret etti. Antalya Kitap Fuarının en büyük özelliklerinden biri de sizlerin de bildiği gibi 7’den 77’ye her kesime hitap etmesidir. Hiçbir siyasisi görüş ayırt etmeksizin her kesimden yazarımız, okuyucularıyla buluşuyor.

Antalya Kitap Fuarımızı 10 gün boyunca Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında tüm halkımız ziyaret edebilir. Kitap fuarımıza girişlerde aşı kartı, HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılacaktır. Kitap fuarımız da vatandaşlarımızın indirimli kitaplar bulma şansı olacak. Ayrıca fuarımız da birçok okul ve kitap ihtiyacı olan kurumlarımız için kitap bağışı da alıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.