X
Bizim dostlarımız esnafımız, kadınlar, gençler…

Bizim dostlarımız esnafımız, kadınlar, gençler…

ABONE OL
Ekim 28, 2021 16:58
Bizim dostlarımız esnafımız, kadınlar, gençler…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Anakent Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış ile temel atma töreninde konuşurken gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun, “bizim dostlarımız esnaflarımız, kasaplarımız, bakkallarımız, kadınlar, gençler, çiftçiler, manavlar, tüm bunlar bizim dostlarımız. Bütün bu dostlarıma söylüyorum ki; yarın sandık gelecek, sandığa gideceksiniz. Hep beraber Cumhuriyet’in 2. yüz yılında, Cumhuriyet’imizi gerçek anlamda demokrasi ile taçlandıracağız” sözlerine de yer verdiği konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle:

“*Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil. Benim en büyük güvencem, bu ülkenin saygıdeğer insanlarıdır. Çünkü ben hiçbir ayrım yapmadan insanlara hizmet etmek istiyorum. Kendi ülkeme hizmet etmek istiyorum ve ülkemin itibarını artırmak istiyorum.

*Terörle mücadele edilecekse terörle mücadeleyi bu ülkenin saygı değer polisleri, şanlı şerefli askerleri yapar. Yabancı askerler gelecek, Türkiye’de terörle mücadele edecek…  Bana da diyorlar ki,’ Buna evet de’. ‘Evet’ dersek, Cumhuriyet’e ihanet etmiş oluruz.

*Bu ülkenin topraklarına yabancı postalların basmasını istemem. Mustafa Kemal’in temel felsefesidir o; ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.’ Bayrağımın altında özgürce yaşarım. Hiçbir müdahaleyi kabul etmem. Yine Mustafa Kemal der ki; ‘Savaş meydanlarında kazanılan zaferler, ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça bağımsızlığınız sürekli olmaz.’

*Bağımsızlığı sürekli kılmanın yolu, ekonomik açıdan güçlü olmaktan geçer. Eğer bu ülkenin 83 milyon insanı Londra’daki bir avuç tefeciye faiz ödemeye mahkum edilmişse, Mustafa Kemal’in felsefesinden çok uzaklaştığımız görülür. Bu felsefeyi birlikte, dostlarımızla beraber yakalayacağız.

‘Sizin dostlarınız kim?’ diye soruyorlar. Bizim dostlarımız esnaflarımız, kasaplarımız, bakkallarımız, kadınlar, gençler, çiftçiler, manavlar, tüm bunlar bizim dostlarımız. Bütün bu dostlarıma söylüyorum ki; yarın sandık gelecek, sandığa gideceksiniz. Hep beraber Cumhuriyet’in 2. yüz yılında, Cumhuriyet’imizi gerçek anlamda demokrasi ile taçlandıracağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.