“Garibanın yakasından düşün!”

“Garibanın yakasından düşün!”

ABONE OL
10 Mayıs 2024 20:44
“Garibanın yakasından düşün!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Kütahya İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e tepki gösterdi.

Konuşmasında vergide adalet mesajı veren Özel, “Adalet istiyoruz. Vergilerin yüzde 65’i dolaylı vergi. Vergiyi sizlerin aldığınız maaşlardan kesiyor. Sen gelir vergisini artır, vergi kaçıran yandaşlarından vergiyi topla, vatandaşın yakasından düş. Garibanın yakasından düşün” diye konuştu.

Özel, şunları söyledi:

“Mehmet Şimşek çıkmış tasarruftan, acı reçeteden bahsediyor. Bunu bu hale getirip sonra bir IMF programı ile tasarruf istemek IMF’nin bir hayaletidir. Memlekette bir hayalet dolaşıyor. IMF’nin hayaleti. 

Hayalet emeklinin, memurun, çiftçinin kapısına gidiyor; ‘Tasarruf yap, aç kal’ diyor. Mehmet Şimşek… Kapımızdan çekil, zenginlerden iste. Adalet istiyoruz. Vergilerin yüzde 65’i dolaylı verdi. Vergiyi sizlerin aldığınız maaşlardan kesiyor. Sen gelir vergisini artır, vergi kaçıran yandaşlarından vergiyi topla, vatandaşın yakasından düş. Garibanın yakasından düşün. 

Bunun için size ihtiyaç var, meydanları doldurmaya ihtiyaç var. Kim hak arıyorsa yanında olacağız. Siz mücadele ettikçe, biz mücadele ettikçe bu bozuk düzen değişecek. Hakça düzen gelecek.

Uşak’ın yüzünü güldüreceğiz. Tüm Türkiye’nin yüzünü güldürmek için mücadele edeceğiz,

Bakana ‘müfredat değişikliği yapma’ dedik, dinlemedi.

Ataması yapılmayan öğretmenleri 18 Mayıs’ta düzenlenecek mitinge çağırıyoruz. Mülakat demek kul hakkı demektir. Müzakere olmayacaksa mücadele edeceğiz, sokaklar bizim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP