Leonardo Padura’dan yeni yapıtı: Sapkınlar

Leonardo Padura’dan yeni yapıtı: Sapkınlar

ABONE OL
14 Kasım 2023 12:30
Leonardo Padura’dan yeni yapıtı: Sapkınlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çağdaş Latin Amerika edebiyatının en önemli yazarlarından Leonardo Padura’nın yapıtlarını okurlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz.

Daha önce hem polisiyeler, hem de siyasi tarih romanları arasında en iyi kitaplar arasında gösterilen Köpekleri Seven Adam ile Küba’nın ilk büyük şairi José María Heredia’nın hayatını konu alan Hayatımın Romanı kitaplarını bastığımız Padura’nın çok sevilen romanı Sapkınlar’ı sunuyoruz.

Sapkınlar

Yazar: Leonardo Padura
Türü: Roman
Kategori: Çağdaş Dünya Edebiyatı
Fiyat: 350 TL
Çeviren: Volkan Ersoy
Orijinal Adı: Herejes
Editör: Özge İpek Esen
Son Okuma: Emek Erez
Kapak: Yusuf Efe Temiztürk
Basım: 1. Basım
Cilt: Amerikan kapak
Kâğıt: Kitap kağıdı
Sayfa: 612
Boyutları: 13,8×21,5 cm.
Ağırlık: 575 gr.
ISBN: 9789752212336

“Üzgün bir adam asla izleyiciye bakmaz. Ona bakan kişinin ötesindeki bir şeyi, uzaktaki bir noktayı arar gözleri; uzaklarda kaybolur ama aynı zamanda kendi içine döner. Asla bir umut vardır diye bakışlarını kaldırmaz; utanmış veya korkmuş gibi bakışlarını da indirmez. Bakışlarını anlaşılmaz bir şeye dikmiştir…”

Yazdığı kitaplarla birçok ödüle layık görülen Çağdaş Latin Amerika Edebiyatı’nın güçlü yazarı Leonardo Padura, bu kitabında tarihsel gerçeklerden yola çıkarak, farklı dönemlerde geçen ama zaman zaman birbirleriyle kesişen üç sürükleyici hikâyeyi olağanüstü bir kurguyla okurlara sunuyor. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazilerin zulmünden Havana’ya kaçan Yahudi bir çocuğun, 17. yüzyılda Rembrandt’ın yanına çırak giren Yahudi bir gencin ve günümüz Havana’sında her şeye karşı inancını yitirmiş genç bir kızın kaderini birleştiren ortak noktalar neler olabilir?

Padura, Küba’da 2014 Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü’nü, İspanya’da 10. Uluslararası Tarihi Roman Ödülü‘nü kazanan bu romanıyla sıradan bir polisiyenin sınırlarını aşıyor, polisiye ile tarihi roman kurgusunu ustaca birleştiren edebi yönü güçlü bir metinle okurları zengin bir okuma deneyimine davet ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP