Atatürk resimlerine saldırı…

Atatürk resimlerine saldırı…

ABONE OL
3 Eylül 2022 12:32
Atatürk resimlerine saldırı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsun- Atakum ilçesinde bulunan Aqua Park Tesisi’nin önündeki billboardlarda yer alan CHP’li Atakum Belediyesi’nin astığı afişlerdeki Ulu Mustafa Kemal Atatürk resimlerine saldırı yapıldı.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yapılan saldırıda afişlerdeki Atatürk resimleri yırtıldı.

Konuya ilişkin Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberi şöyle:

Saldırının ardından Atakum Belediyesi, sosyal medya hesabından, “Aqua Park Tesisimizin önündeki Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı billboardlara yapılan çirkin saldırıyı üzülerek duyuruyoruz. Milli Mücadele’nin başladığı Samsun’da, Ebedi Başkomutanımızı hazmedemeyenlerin olması çok üzücü. Samsun’um, Atatürk’e sahip çık!” sözlerinin yer aldığı paylaşım yaptı.

“ATATÜRK’E YÖNELİK BU SALDIRILAR AYYUKA ÇIKTI”

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, kentte Şubat ayında 2 kişinin Atatürk Onur Anıtını yıkmaya çalıştığını anımsatarak, şunları söyledi:

*30 Ağustos Zafer Bayramı haftasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hutbelerinde adını bile geçirmediği, toplumun çoğu kesimine yönelik kin ve nefret söylemleri ile Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına yapılan saygısızlıklar, hakaretleri doğal bulur hale geldik.

*Dün de vardı, bugün de devam ediyor. Ayan beyan ortadadır ki; Atatürk’e yönelik bu saldırılar ayyuka çıkmış durumdadır.

*Biz lanetledikçe, kınadıkça o güçler, Atatürk’ün manevi şahsına yönelik saldırılara devam ediyor.

*Hukuk ve adaletin doğru şekilde işlemediği, Atatürkçü ve muhalif kimliklerin cezalandırıldığı bu dönemde, ülkenin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün laik, hukuk ve demokratik devlet yolunda yürümeye devam edeceğiz.

*Yüzyıl önce yapılan kuşatmanın bugün bir başka şeklini yaşıyor olsak da, başaramayacaklar. Kınıyorum. Lanetliyorum. Türkiye bir gün fabrika ayarlarına elbette geri dönecektir.

Yaşanan olaya vatandaşlar da büyük tepki gösterdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP