DOLAR

33,0536

0.66%
EURO

36,0299

0.49%
ALTIN(gr)

2.562,21

0,52%
BİST 100

11064.85

0,52%
AKP’li Sayan “çarşı pazar yangın yeri“ dedi…
  • OLAY NET
  • Ekonomi
  • AKP’li Sayan “çarşı pazar yangın yeri“ dedi…

AKP’li Sayan “çarşı pazar yangın yeri“ dedi…

ABONE OL
6 Temmuz 2024 15:46
AKP’li Sayan “çarşı pazar yangın yeri“ dedi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olaynet– AKP’li Savcı Sayan, iktidarın kimseyi enflasyon altında ezdirmediklerini sürekli yinelemelerine karşın, yurttaşın büyük zorluklar içinde olduğunu “çarşı pazar yangın yeri, çiftçiler komada” diyerek sosyal medya paylaşımında bulundu.

Sayan “Sayın başkanım, halkımız yüreğinizi, yiğitliğinizi, ülke menfaatini ne kadar Koruduğunuzu bildiği için, sizin hatırınıza susuyor” sözleriyle başladığı paylaşımında, halkın büyük acı çektiğini, lisanslı depoculuk sisteminin üretici için zulüm olduğunu dile getirirken şunları söyledi:

Yoksa çarşı pazar yangın yeri. İnsanlar geçinmek için çok büyük bir ızdırap çekiyor. Herkes kafasına göre fiyat uyduruyor. Denetim yok. Çarşı pazarda, özellikle turistik bölgelerde 5 TL’ye alınan bir ürün on katı 20 katı fazlasına satılıyor. Dün yine çarşı pazarı dolaştım. Vatandaş çok şikayetçi. Şikayetlerini sıraladıktan sonra, sonuna bir ancak kelimesi ekleyerek; “Biz bütün bu zor şartlara rağmen, Sayın cumhurbaşkanımızdan çözüm bekliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın hatırına susuyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyoruz” diyorlar. Sayın cumhurbaşkanım çiftçilerle ilgili de bir şey arz etmek istiyorum. Taban fiyatı, maliyet, girdiler bütün bunları bir tarafa bırakalım, bunlar tartışılır.

Özellikle lisanslı depoculuk sisteminin çiftçilere nasıl zülüm ettiğini öğrendiğimde şok oldum. Bununla ilgili lütfen görevlilerden bilgi isteyin. Ne kadar büyük bir zulümüm ortada olduğunu, Devletin nasıl zarara uğratıldığını, kimlerin zenginleştirildiğini, fakir fukara ve çiftçinin nasıl sömürüldüğünü net bir şekilde göreceksiniz.

Bunu gördükten sonra eminim bu işle yetkili kişileri 1 dakika bile orada oturtmayacaksınız. Her zaman size ulaşabilme şansımız elbette ki olmayabilir Ama en azından çarşı pazarda duyduklarımızı sizlerle paylaşmak sizlere arz etmek, bana göre sizleri seven bizler için Büyük bir görevdir. Sizin sarfettiğiniz gayret ve çalışmalara engel olanları, operasyon çekenleri size bildirmek bizim için milli bir görevdir… Hiçbir menfaat gözetmeksizin, lobilerin baskılarına rağmen bu görevimizi cesaretle yapmaya devam edeceğiz… Selam ve saygılarımla..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP