Peker’in danışmanı Olur İstanbul’a getirildi…

Peker’in danışmanı Olur İstanbul’a getirildi…

ABONE OL
18 Eylül 2022 15:32
Peker’in danışmanı Olur İstanbul’a getirildi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal medya paylaşımlarıyla iktidarı zorlayan organize suç lideri Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gözaltına alındığı belirtildi.

Haber kaynaklarında yer alan bilgiye göre Olur, sabah 09.15’te uçakla İstanbul Havalimanı’na getirildi.

Havalimanındaki karakolda işlemleri süren Olur’un, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmesi bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada konuya ilişkin şu paylaşımda bulundu:

“Tehdit’, ‘suçu ve suçluyu övmek’, ‘hakaret’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘basit yaralama’, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından adli makamlarımızca ulusal seviyede aranan ve Sedat Peker suç örgütünün üyesi olan Ahmet Emre Olur’un yer tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, şahsın 23.05.2021 tarihinde ülkemizden Kuzey Makedonya ülkesine gittiği tespit edilmiştir. Kuzey Makedonya ve Balkan Ülkeleri Interpol birimleri ile şahsın yer tespitine yönelik yazışmalar yapılmış ve görüşmeler devam etmekteyken 12.09.2022 günü Arnavutluk Tiran üzerinden BAE- Abu Dabi’ye gittiği tespit edilmiştir.

16.09.2022 tarihinde MİT Başkanlığı ve Abu Dabi Büyükelçiliğimizden BAE’den deport edileceği bilgisinin Emniyet Teşkilatımıza iletilmesi üzerine Emniyet Teşkilatımızca yapılan sıkı takip sonucu söz konusu şahsın Sırbistan’a gideceği tespit edilmiştir. Ancak Sırbistan makamları uluslararası yolcu olduğu için sınır dışı talebimize olumlu yanıt verememiştir. Sırbistan’dan Arnavutluk Tiran’a geçeceği tespit edilen şahsın Arnavutluk Emniyet Müdürlüğü, Arnavutluk Interpol’ü ve Sayın İçişleri Bakanları’nın kurduğu doğrudan temas sonucunda Tiran Havaalanı’nda 17.09.2022 günü saat 06.00’da Arnavutluk polisi tarafından gözaltına alınması sağlanmıştır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP