Oyuncular Sendikası’ndan Yalçın’a destek…

Oyuncular Sendikası’ndan Yalçın’a destek…

ABONE OL
Ekim 12, 2021 15:39
Oyuncular Sendikası’ndan Yalçın’a destek…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali ödül töreninde Tamer Karadağlı’nın Nihal Yalçın’a yönelik tutumuna ilişkin Oyuncular Sendikası, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Sendika üyesi Nihal Yalçın’ın yapmış olduğu konuşma sırasında, Tamer Karadağlı’nın sahne üzerindeki davranışın gündem konusu olduğu bildirilen açıklamada, “ Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan kadın haklarına dikkat çeken Nihal Yalçın’ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez” sözlerine yer verildi.

Oyuncular Sendikası’nın açıklaması şöyle:

“Kadınlar, yaşamın her alanında şiddetle, tacizle, baskıyla mücadele ediyor ve görüldüğü üzere hak arayışlarında dahi hala mobbinge ve baskıya maruz kalmaya devam ediyorlar. Üyemiz Nihal Yalçın’ın yaşadığı durum tam olarak budur. Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz. Üyemiz Nihal Yalçın ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve kendisine her türlü desteği sunacağımızı kamuoyuna bildiririz.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.