X
Kozan Belediyesi yangın alanında çalışmalarını sürdürüyor

Kozan Belediyesi yangın alanında çalışmalarını sürdürüyor

ABONE OL
Ağustos 5, 2021 15:52
Kozan Belediyesi yangın alanında çalışmalarını sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Belediyesi şantiye ekipleri ve teknik personeliyle Kızlarsekisi-Akarca-Gökgöz ve Akdam bölgelerini kapsayan yangın alanında ilk günden bugüne çalışmalarını sürdürüyor.

Zarar gören yurttaşların yanında olmayı sürdüren Kozan Belediyesi ekipleri yangın alanında zarar gören evlerin bakım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yangın bölgesinde Kozan Belediye başkan yardımcısı Ruhi Gül ile Belediye Meclis Üyesi Soner Uzun ve Birim Müdürleriyle bölgede az hasarlı binaların elektrik, su, boya ve bakım gibi gereksinmelerin sağlandığı belirtildi.

Konuyla İlgili açıklama yapan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, şunları söyledi:

“Akarca ve Kızlarsekisi bölgesinde az hasarlı binaların yanı sıra kurulan AFAD çadırlarına elektrik verildi. Bazı vatandaşları talebi üzerine tuvaletleri yapıldı. Ayrıca iki adet iş makinesi ile yol genişletmesi, arazi temizlik çalışması ve düzlenmesi, su hortumları yanan vatandaşların evlerine su ulaştırabilmesi için 800 metre su borusu verilmesi, bir evin boya tadilat çalışması tamamlanırken, benzer çalışmalar diğer evlerde de sırayla devam etmekte. Ayrıca Belediyemiz Aşevi günlük öğlen yemeğini bölgedeki vatandaşlarımızın evine kadar ulaştırmakta. Yine Zabıta Müdürlüğümüz ise bölgede devamlı nöbet tutarak vatandaşlar ve STK’lar tarafından gönderilen yardımları yerine ulaştırmak için koordineli çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmaların verimli yürümesi için sahada bir meclis üyemiz ve bir başkan yardımcımız birim müdürlerimiz ile birlikte diğer kurumlarımız ile koordine içinde çalışmalarını sürdürüyor. Temennimiz böyle afetlerin bir daha ülkemizde yaşanmaması.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.