“Gece Parlayan” okurla buluştu…

“Gece Parlayan” okurla buluştu…

ABONE OL
Eylül 29, 2021 15:21
“Gece Parlayan” okurla buluştu…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tuba Kumaş’ın sözcükleri ve Ahmet Uzun’un çizgileriyle karanlığı aydınlığa kavuşturan Gece Parlayan, okuru önce göklerin egemeni Ay’ın karşısına çıkarıyor, ardından engin bir hayal dünyasına sürüklüyor.

Ortak bir hedef uğruna sırt sırta veren iki kafadarın dayanışmasını sayfalarına taşıyan kitap; saklanmaktan ve sakınmaktan vazgeçenlerin yoluna ışık saçıyor, özgüvenlerini artırmaları için miniklere ve pek tabii ki yetişkinlere cesaret aşılıyor.

2019 Tudem Edebiyat Ödülleri’nde üçüncülüğe değer görülen bu ışıltılı eser, kararlılık ve azimle her türlü engelin üstesinden gelinebileceğine inandırıyor, kendi hikâyemizin kahramanı olmak için müthiş bir motivasyon sağlıyor.

Karanlıktan korkan Duman’ın en büyük dayanağı, saçtığı ışıkla odasını aydınlatan Ay’dır. Duman, penceresinden gökyüzünü seyrettiği puslu bir gecede, Ay’ın etrafındaki bulutları kurda benzetir. Kurdun kapkara tüyleri Ay’ı sardıkça Dünya zifiri karanlığa gömülür. Duman kendini karanlıktan, Ay’ı da kurtlardan korumak için yola çıktığında hem en büyük korkusuyla yüzleşmiş hem de en yakın arkadaşıyla tanışmış olacaktır…

Tuba Kumaş’ın şiirsel üslubu ve Ahmet Uzun’un göz alıcı resimleriyle daha ilk sayfalarından gönülleri çelen Gece Parlayan, Ay kadar parlak ve görkemli bir büyüme hikâyesi anlatıyor.

Başarıya giden yolun kendine inanmaktan geçtiğini hatırlatan kitap, korkunun yerine cesareti koyanların rehberliğinde okurlarını karanlığa karşı adım atmaya çağırıyor.

Gece Parlayan
Resimli Kitap, 5 yaş ve üzeri
Yazan: Tuba Kumaş
Resimleyen: Ahmet Uzun
Fiyat: 48,00 TL
Baskı Detayları: 44 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, sert kapak, 20,3×25,4 cm
ISBN: 9789755873626
Etiketler: Arkadaşlık, Cesaret, Dayanışma, Gizem, Hayal Gücü

Tuba Kumaş  

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalından mezun oldu. TRT Çocuk’ta yayınlanan pek çok çizgi filmde senaryo yazarı olarak çalıştı. İlk kitabı Dünyanın Sonu Geldiğinde 2017 yılında yayımlandı; kitap, 2018 yılında FABISAD tarafından düzenlenen Gio Ödülleri’nde Öykü Kitabı Başarı Ödülü kazandı. İkinci kitabı , 2021 yılında yayımlandı.

Ahmet Uzun  

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Çizgi Film-Animasyon Bölümünü bitirdi ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. TRT Haber ve TRT World’de storyboard artist olarak çalıştı. Daha sonra illüstrasyona yöneldi. Masa Dergi’de görsel yönetmenlik yaptı, çocuk kitapları resimledi. RATEM Kısa Film Yarışması’nda ikincilik ve FABISAD’ın düzenlediği Gio Ödülleri’nde İllüstrasyon Başarı Ödülü aldı. Animasyon yönetmenliği yapmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.