X
“Cumhuriyet varsa biz varız”

“Cumhuriyet varsa biz varız”

ABONE OL
Ekim 28, 2021 15:05
“Cumhuriyet varsa biz varız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 29 Ekim nedeniyle yayınladığı açıklamasında, Büyük Önder Atatürk’ün ilkelerine her zaman bağlı kalacaklarını, O’nun kurduğu cumhuriyetin sonsuza dek yaşayacağını söyledi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda Başkan Çetin, şu sözlere yer verdi:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da başladığı Kurtuluş Savaşı’nı 9 Eylül’de düşmanı İzmir’de denize dökerek görkemli bir zaferle sonuçlandırdı. Cephedeki savaş bitmişti ama şimdi yeni bir mücadele başlıyordu. O da Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bunun için de ülkesinin kurtuluşu için büyük fedakarlıklarda bulunmuş halkının en iyi şekilde yönetilmesini istiyordu. Halk iradesine en uygun sistemin cumhuriyet olduğunun bilinci ile yeni idare şeklini yıllar öncesinden kafasında şekillendirmeye başlamıştı. Bu idare sisteminin adı cumhuriyetti. Kurtuluş Savaşı’nın ardından çok geçmeden cumhuriyeti ilan etti,.

Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Büyük Önder’in ifade ettiği gibi ‘Cumhuriyet fazilettir’. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti korumak, kollamak ve geliştirmek bizim en büyük sorumluluğumdur. Cumhuriyet; Türk Milletinin varlık sebebidir. Cumhuriyet varsa biz varız. Yaşasın cumhuriyet.

Bu vesile ile Türk Milletinin ve Çukurovalı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, cumhuriyet coşkusuna her vatandaşımızın ortak olmasını diliyorum. Cumhuriyeti bizlere armağan eden Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.