AHEF’den “eylemlerimiz sürecek” kararı…

AHEF’den “eylemlerimiz sürecek” kararı…

ABONE OL
Ekim 2, 2021 16:05
AHEF’den “eylemlerimiz sürecek” kararı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), yaşadıkları zor koşullara karşın uygulamada vaz geçilmeyen tutumlar nedeniyle “eylemlerimiz sürecek” kararı aldı.

2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, açıklamasında “Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ne karşın kararlı duruşumuz devam ediyor.1 Temmuz’da yayınlanan yeni yönetmelikle ilgili henüz bakanlıktan olumlu bir adım göremedik” sözlerine yer verdi.

Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ndeki onlarca ceza içeren maddenin geri çekilmesi, hak yitikleri için bir mücadele başlattıklarını söyleyen Dr. Eryazğan, istifa dilekçeleri ellerinde Bakanlığın harekete geçmesini beklediklerine belirtmesinin ardından şunları söyledi:

“16 ve 27 Ağustos’ta iş bırakarak kararlığımızı ortaya koyduk.11 Eylül’de bir miting ile bize destek olan tüm STK’larla var gücümüzle haykırdık. ‘Haksızlık varsa biz yokuz’ dedik. Artık kamuoyu biliyor ki aile hekimleri, bu yönetmelik geri çekilene kadar mücadele edecek. 11 Eylül sonrası 75 il derneğimizle istişare toplantısı yaparak gelecekte yapacaklarımızı tartıştık. AHEF olarak 3.5 yıllık süreçte moderatörlüğünü yürüttüğümüz 1. Basamak Sağlık ve Emek Platformunda bulunan AHESEN, ASEF, BDS, GENEL SAĞLIK İŞ, SES, TAHUD, TTB aile hekimliği kolu ile birlikte 2 miting, 5 iş bırakma, 3 deklarasyon yayını yaparak aile hekimliği çalışanlarının sesi olduk. Ortak olarak yürüttüğümüz bu platform çalışmalarında, yönetmelikle ilgili miting sonrası değerlendirmelerimize devam ediyoruz. Ve kararımız kesinlikle yönetmelik geri çekilene kadar mücadelemizi devam etmek yönündedir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.