Çiftçimiz, tarıma küsmüş durumda

Çiftçimiz, tarıma küsmüş durumda

ABONE OL
11 Haziran 2024 16:34
Çiftçimiz, tarıma küsmüş durumda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana/ Olaynet– İYİP Yüreğir İlçe Başkanı Çağlar Kürkçüoğlu, son dönemde artan ekonomik kriz, iktidarın denetim eksikliği ile tarım/ hayvancılık sektörlerindeki çöküşe ilişkin açıklamalarda bulundu. Kürkçüoğlu, çiftçilerin, hayvancılık yapan üreticilerin, karşılaştıkları zorluklar nedeniyle mesleklerini bırakma noktasına geldiklerini ekonomik krizin derin etkilerini vurgulayarak, şunları söyledi:

Son yıllarda artan enflasyon, girdi maliyetlerindeki yükseliş ve döviz kurundaki dalgalanmalar, çiftçilerimizi ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı adeta nefessiz bıraktı. Üretim maliyetlerinin hızla yükselmesi, ürünlerin pazarda karşılık bulamaması, çiftçimizi ve üreticimizi zor durumda bıraktı. İktidar, ne yazık ki tarım ve hayvancılık sektöründe gerekli denetimleri ve destekleri sağlamaktan uzak. Çiftçimizin sorunlarıyla ilgilenmeyen, onlara sırtını dönen bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. Bu durum, çiftçimizi toprağından, üreticimizi ise hayvanından uzaklaştırıyor.

Çiftçimiz, ürünlerinin değer bulmamasından, yüksek maliyetlerden ve yetersiz desteklerden dolayı tarıma küsmüş durumda. Tarımsal üretim, ülkemizin temel ihtiyaçlarını karşılayan en önemli sektörlerden biri. Ancak çiftçimiz, artık üretim yapmaktan vazgeçme noktasına geldi. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, yem maliyetlerinin artması, et ve süt ürünlerinin düşük fiyatla satılması gibi sorunlarla baş edemiyor. Çiftçilerimiz hayvanlarını satmak zorunda kalıyor ya da üretimi tamamen bırakıyor. Bu durum, ülkemizin et ve süt ihtiyacını karşılamada büyük bir sorun yaratacak. Biz, çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Girdi maliyetlerinin düşürülmesi, ürünlerin gerçek değerinde satılması ve devletin denetim mekanizmalarının etkin şekilde çalışması için gerekli adımları atacağız. Umudunuzu kaybetmeyin. İYİ Parti olarak sizin yanınızdayız ve sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP