BAKAP’ta arpa, buğday hasadı yapıldı

 BAKAP’ta arpa, buğday hasadı yapıldı

ABONE OL
24 Haziran 2024 17:56
 BAKAP’ta arpa, buğday hasadı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın Sesi’nde yer alan habere göre,  Anakent Belediyesi, Başkent tarımını kalkındıran, kent ekonomisini canlandıran kırsal kalkınma projeleriyle yerli üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük tarım kampüsü ve rekreasyon alanı olma özelliği taşıyan BAKAP’ta 2024 yılının ilk hasadı yapıldı.

BAKAP Tarım Kampüsü’nde yapılan arpa ve buğday ekimi sonrası biçim, toplama, balyalama işlemi başladı. Hasadı yapılan arpa, buğday nitelikli, besleyici hayvan yemi olarak küçük aile işletmelerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Anakent Belediyesi olarak, yerli üreticilere tohumdan gübreye dek birçok konuda destek sağladıklarını dile getiren Ziraat Yüksek Mühendisi Volkan Dinçer, “BAKAP Tarım Kampüsü’nde 2024 tarımsal üretim sezonunun ilk hasadına başladık. Kasım ayında ekimini gerçekleştirdiğimiz arpa, buğday tarlalarımızın bir kısmını önümüzdeki yılın tohumluğu olarak ayırıyoruz. Kalan kısmını da daneli yeşil biçimi yapıp belirli süre havalandırma ve çevirme işleminden sonra balyalama işlemini yapıyoruz. Çıkan kaliteli ve besleyici kaba yemlerimizi de Ankara kırsalında hayvansal üretim yapan küçük aile işletmelerine ücretsiz dağıtımını gerçekleştirerek destekliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP