“Tarım milli güvenlik kadar önemlidir”

“Tarım milli güvenlik kadar önemlidir”

ABONE OL
14 Mayıs 2024 17:12
“Tarım milli güvenlik kadar önemlidir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri/ Olaynet– Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 2 Haziran’da yenilenecek yerel seçim için CHP Heyeti, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı İlçe Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve Pınarbaşı İlçe Başkanı Eser Çetinkaya ile ilçe yöneticileriyle birlikte Pınarbaşı Merkez’deki esnaf ve kahvehane ziyaretlerinin ardından bazı köyleri ziyaret etti.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ile Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, yapılacak yerel seçimde Pınarbaşı’nda da CHP’nin birinci parti olarak yerel seçimi kazanacağını ve Pınarbaşı’nda yıllardır beklenen ancak gerçekleşmeyen yatırımların yapılacağını söyledi. CHP’li Gürer, ülke sorunlarına ek olarak yerel yönetimlerde artan sorunlara da dikkat çekerek, belediyecilik ve sorunları çözme istencinin partilerinde bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sorunları biliyoruz. Çözümü de biliyoruz. Bir kez daha desteğinizi bekliyoruz. Misak-ı Milli sınırları içinde ülkemizde bir ve beraber, kardeşçe güzel bir yaşamı birlikte yaratacağız. Ayırmadan, kayırmadan herkesin belediyesi olacağız. Particilik değil, Pınarbaşı’na hizmet için varız

Tarım, milli güvenlik kadar önemlidir. Stratejik bir alandır. Tarımın siyaseti olmaz. Yanlış yönetim, plansız ve öngörüsüz uygulamalara sebep olur ve bu uygulamalar sorun yaratır. İçinde bulunduğumuz durum da budur. Özelleştirmelerle kamu varlıkları tüketildi. Yem ve gübre dışa bağlı hale getirildi. Girdi maliyetleri arttı. Süt inekleri yem fiyatı katlayınca kesime gitti. İktidar seyretti, çözüm üretmedi. Yemde, gübrede, mazotta sübvansiyon yapmak şöyle dursun, çiftçi borç faizi silinmediği gibi, mazotta ÖTV ve KDV dahi kaldırılmadı. Küçük aile işletmelerini bitirip, büyük şirketler eliyle tarımı yönetmek istiyorlar. Bu süreç sorunludur. Çiftçi, üretici, besici gerçek anlamda desteklenmezse sıkıntılar artar. Biz, kamucu bir anlayışla sorunları ele alıp kırsalı, köylüyü yeniden ayağa kaldıracağız. Önce yerel seçimler, sonra ilk genel seçimlerde iktidar olarak sorunları çözeceğiz. Üreten de, yöneten de siz olacaksınız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP