Özel’in talimatı havada kalacak mı?

Özel’in talimatı havada kalacak mı?

ABONE OL
15 Mayıs 2024 15:48
Özel’in talimatı havada kalacak mı?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ömer ALPDOĞAN

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediyelere başkanların yakınlarını göreve getirmelerinde artış görülünce olaya el koyma gereksinimi duymuştu..

CHP’li tüm belediyelere talimat göndererek, eş dost, akraba atamalarının yapılmamasını, yapılanların ise iptali talimatını vermişti..

Hatta, Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’yı bizzat arayarak talimat verdiğini televizyon ekranlarından tüm yurttaşlara ilan etmişti..

Başka kentleri bilmem ama, Adana’da Özgür Özel’in talimatına konu akraba, eş dost atamalarının hala geri çekilmediğini görüyoruz..

Ayak sürüyen başkanların mutlaka bir açıklaması vardır diye düşünüyorum..

Yoksa, genel başkanın sözünün üstüne söz olmaz..

Talimatı hiç bir şekilde yok sayılmaz..

Üstüne üstlük, Genel Başkan Özgür Özel’in telefon açıp bizzat talimat verdiği belediye başkanının dışında başka başkanlara da eş dost atamaları için yoğun baskı uygulandığı yolunda işaretler var..

Futbol deyimiyle, başkanlara tam saha pres uygulayıp baskı yapanlar olduğu ifade ediliyor..

Bütün bu gelişmeler bıkınca, kimi yerlerde belediye başkanlarının ve örgüt yöneticilerinin, Özgür Özel’in talimatlarını yok saydıklarını, görmezden geldiklerini söylemek mümkün..

Hatta, daha ileri gidip genel başkanını açık talimatına karşın, eş dost, akraba atamaları için çaba harcandığını bile söyleyebiliriz..

Bakalım görelim..

Özgür Özel’in talimatı havada mı kalacak, yoksa uygulanacak mı?…

 

Zaten Anadolu’daydık!

Türk ulusuna Ulu Önder Atatürk’ün uçmağa varışından sonra, Fulbright anlaşmasıyla eğitim sistemimizin İsmet İnönü tarafından ABD’ye teslim edilmesinden bu yana yalan bir tarih anlatılıyor..

O yalan tarihe inanmaları isteniyor..

O yalan göre, Türkler Anadolu’ya 1070’de geldiler..

Ondan önce yoktuk..

Bu yalana, Türk tarihi konusunda bilinçli olmaları beklenen kimi Türk milliyetçileri de inanıyor, hatta çanak tutuyorlar..

Saklanan gerçek şu. Anadolu’ya anlatıldığı gibi 1070’de gelmedik. Zaten hep Anadoludaydık..

MÖ dört binler ile iki binler arasında Anadolu’da devlet bile kurmuştuk..

O değerli belki de ilk devletimiz olan devletin adı Turukku Kağanlığıydı..

Batılılara göre Turukku Krallığı yani..

Mari tabletleri, altı bin yılı geçkin süredir Anadolu’da olduğumuzu kanıtlıyor.

Fırat kıyısında Mari bölgesinde ele geçirilen tabletlerin (MÖ.4000-2000) onüç tanesinde “Turukku” adlı bir kavimden söz edilmektedir.

Arkeolog Sadi Bayram, bu tabletlerin Türkçe tercümelerini yayınlamıştır.

Önce Sümerlerin, daha sonra da Asurlular ve Babillerin egemenliğinde kalan Mari şehri, bugünkü Suriye sınırları içerisindeki Tell Hariri kentidir.

Fransız Arkeoloji Enstitiüsü’nün 1933-1939 yılları arasında yaptığı kazılarda ortaya çıkarılan Mari şehrindeki kraliyet sarayında Asurlulara ait MÖ. 1870-1740 yılları arasında yazılmış

Dört cilt halinde yayınlanan bu Mari tabletlerinin onüç tanesinde toplam yirmi iki defa “Türükü”, “Turukku”, “Turukki”, ve “Turuk” biçiminde bir kavim adı geçmektedir.

Bu tabletlerden şöyle birkaç örnek vermek mümkündür:

16 NUMARALI TABLET: “…Uyuyanları uyandıran ve uyandırdıklarına hiç tayın vermeyen Turukkular gibi yapacağız”.

21 NUMARALI TABLET: “…Bu akından beri Turukkular’ın sayısı fazla görünmüyor. Fakat artabilir. Onlar gelmeye devam edecekler.”

22 NUMARALI TABLET: “…Bana yazdığın Turukkular’la ilgili haberler değişti.”

23 NUMARALI TABLET: “… Bana Turukkular hakkında yazmıştın. Turukkular’ın çıkış hareketinde bulundukları gün çok meşgul olduğumdan sana haber veremedim.”

87 NUMARALI TABLET: “…Kral bana herşeyden önce, Turukkular’ın hücum ettiklerini, Nithim’i kuşattıklarını yazdı.”

Güneydoğu Anadolu’da yaşayan, savaşçılıkları ile Orta Asya Türk akıncılarını andıran, ana merkezden yaklaşık 400 km. uzaklaşıp, düşman ordugâhlarına saldıran bu Turukkular, Türk’ten başka kim olabilir ?

Bu tabletlerde ayrıca Asur Kralı Şamsi Addu’nun oğlu İsme Dagan’ın Turukularla barış imzaladıktan sonra, Turukulardan Zazaya’nın kızını oğlu Mutasgur’a gelin almıştır.

Yine bu tabletlerde Turukuların Asurlulara Ahazim bölgesinden saldırdıkları anlatılmaktadır. Burada sözü edilen “Ahazim” bölgesi MÖ. 2300’lerde Türklerin ve Hurrilerin yerlişim bölgesi olan “Harizm” bölgesi olmalıdır. “Harizm” adı da büyük ihtimalle “Hurri” sözcüğünden gelmektedir.

Anadolu’daki Türk geçmişini yazmaya devam edeceğiz…

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP