Özel’e, “Arapça Kur’an dilidir” tepkisi…

Özel’e, “Arapça Kur’an dilidir” tepkisi…

ABONE OL
13 Mayıs 2024 13:36
Özel’e, “Arapça Kur’an dilidir” tepkisi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Felsefeci- İlahiyatçı Prof. Şahin Filiz’den, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Arapça tabelalar ile ilgili kullandığı, “Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur’an dilidir, halk incinir. Gidip de belediye başkanı eliyle o tabelayı indirmemeli” sözlerine tepki gösterdi.

Filiz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Arapça’nın Kuran dili olmadığını, Kuran’ın Arapça olduğunu belirten “Cehaletin hangi yanını düzelteceğimizi şaşıyorum” dedi.

Filiz, Arapça tabelaların “kayıtsız, küreksiz, vergisiz” olduğuna vurgu yaparak şu sözlere yer verdi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin dili Türkçedir. Halkına Türk milleti denir. Batı dilleri de dahil Türkçe dışında her dil, yabancı dildir.

Arapça Kur’an dili değildir; Kur’an Arapçadır, o kadar. Arapça yazan tabelalar da ayet-i kerime değildir ki haklı olarak kaldırıldığında Türk halkı incinsin.

Sen hangi ülkenin muhalefet liderisin? Aklın başında mı? Bu muhalefet sıkletini bu zayıf akıl terazisi ile tartamazken iktidarı nasıl yükleneceksin.

Türkiye Cumhuriyeti’nin dili Türkçedir. Halkına Türk milleti denir. Batı dilleri de dâhil Türkçe dışında her dil, yabancı dildir. Türkçeye sıradan dil muamelesi yapan her kim olursa, o da bizim için yabancı ve sıradan hükmündedir.” 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP