Erdoğan-Miçotakis arasında Hamas gerilimi 

Erdoğan-Miçotakis arasında Hamas gerilimi 

ABONE OL
14 Mayıs 2024 13:02
Erdoğan-Miçotakis arasında Hamas gerilimi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’yı ziyaret eden konuğu Yunanistan Başbakanı Miçotakis’le basın toplantısı düzenledi.

Ekonomist Dergisi’nde yer alan habere göre, son derece verimli, samimi ve yapıcı görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdoğan, “İkili gündemimizde yer alan konuları etraflıca gözden geçirdik. Geçtiğimiz yıl 6 milyar dolar gerçekleşen ikili ticaretimizi 10 milyar dolara çıkarma hedefiyle çalışıyoruz” diye konuştu.

Basın toplantısında Erdoğan-Miçotakis arasında Hamas gerilimi yaşandı.

Miçotakis, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ilişkin açıklamasında Hamas’tan terör örgütü olarak bahsetmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan söz alarak, “Eğer Hamas’a terörist örgüt derseniz bunu kabul etmem. Hamas ülkesinin topraklarını koruyan bir direniş örgütüdür. İsrail’in saldırılarında 45 bin Filistinli öldürüldü. Hamas hem ülkesini hem halkını koruyan bir örgüt. Biz Türkiye’de halen yaralanan Hamas üyelerinin tedavilerini yapıyoruz. Sizlere Birleşmiş Milletler’de Filistin’e verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Ama Hamas bizim için terörist bir örgüt değil. Burada fikirlerimiz ayrı” yorumunu yaptı.

Bunun üzerine Miçotakis, “Burada görüşlerimiz ayrı düşüyor ama biz de Filistin’de tarafların bir an önce barış sağlanmasını istiyoruz. Hepimizin ortak düşüncesi bu” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP